Dwa małżeństwa z Blizianki 12 października 2016 r. zostały odznaczone Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczeni wraz z 10 małżeństwami z gminy Niebylec zostali m.in. Państwo Ewa i Sylwester Indyk oraz Elżbieta i Edward Jasińscy. Odznaczenia wręczali Zbigniew Korab wójt gminy, Danuta Lęcznar przewodnicząca Rady Gminy, Antoni Chuchla sekretarz, a ceremonię poprowadziła Zofia Leszczak – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Niebylcu.
Odznaczenia otrzymują pary, które przeżyły 50 lat  w jednym związku małżeńskim i nadawane są przez Prezydenta RP po rozpatrzeniu skierowanych do niego wniosków.

Po ceremonii odznaczenia medalem, jubilaci wznieśli toast symboliczną lampką szampana przy oprawie muzycznej kapeli ludowej Jany z wokalem m.in Serwacego Stanisławczyka z Blizianki


Poniżej relacja filmowa oraz zdjęcia z jubileuszu Złotych Godów.