Św. Faustyna Kowalska - zdjęcie

11 kwietnia 2014 r. na zakończenie rekolekcji wielkopostnych podczas mszy św. dokonano wprowadzenia relikwii św. Siostry Faustyny. Mszę św. odprawił prowadzący rekolekcje ks. Adam Kaczor proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Jaworniku. Każdy wierny obecny na liturgii mógł uczcić relikwie św. orędowniczki Bożego Miłosierdzia poprzez ucałowanie relikwiarza.

 Ważniejsze jest jednak czczenie Bożego Miłosierdzia w codziennym życiu parafian, gdyż zaskakujący jest fakt ofiarowania relikwii I stopnia, czyli fragmentu kości tak małej wspólnocie parafialnej z Blizianki. Zaskoczenia nie krył nawet ks. Kaczor prowadzący rekolekcje, który jak stwierdził również od dłuższego czasu starał się o relikwie św. Siostry Faustyny, a jednak na chwilę obecną nie zapadła w tej sprawie jeszcze pozytywna decyzja. Zaskoczone taką decyzją były nawet, jak wspomina ks. Henryk Mazur proboszcz parafii, siostry Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pośredniczące w przekazaniu relikwii. Jest to z pewnością zobowiązujące do większego odkrywania tajemnicy Bożego Miłosierdzia wraz z św. Siostrą Faustyną, a najprostszą drogą ku temu jest codzienna Godzina Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz lektura "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny, który jak odkrywa w 2008 r. tygodnik Gość Niedzielny jest najczęściej tłumaczoną na świecie polską książką. Ułatwić powyższe może wspólne odmawianie "Koronki" o godz. 15 wraz ze słuchaczami Katolickiego Radia Via " bardzo często usłyszeć można tam modlitwę dwóch chłopców z Blizianki.

Św. Siostra Faustyna obecna była również wcześniej w bliziańskim kościele m.in. za sprawą witraży jakie zostały ufundowane w 2009 roku. Przedstawiają one wizerunki Obrazu Miłosierdzia ufundowane przez rodaka z Blizianki  Ks. Kazimierza Lewczaka - dziekana dekanatu Pruchnik, a zarazem proboszcza parafii Rokietnica. Tuż obok znajduje się witraż ufundowany przez naszego proboszcza Ks. Henryka Mazura oraz jego mamę Janinę Mazur z Jasienicy Rosielnej przedstawiający św. Siostrę Faustynę Kowalską. Nieco później na ścianie bocznej ołtarza zawisł wspomniany wcześniej Obraz Miłosierdzia. Proboszcz ks. Henryk Mazur bardzo często też w organizowanych przez siebie pielgrzymkach zatrzymywał się w łagiewnickim sanktuarium, często też wspominał, że w trudnych parafialnych sprawach zwraca się do św. Siostry Faustyny w modlitwie podczas samotnych wyjazdów do Łagiewnik "..pozostawiłem to Siostrze Faustynie" zwykł mawiać.