OGŁOSZENIA II NDZ. AD 4.XII.22 =A=

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 17.00.

4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku.

5. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00 W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ofiary składane na tacę są przeznaczone na biedne kościoły w Polsce.

6.Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty rodzinom: Kołucki i Daszykowski i z tamtego tygodnia rodziny Lubas.
W tym tygodniu za Kościół odpowiedzialne są następujące rodziny: Lubas Darek, Bator Stanisława.

7. Prasa katolicka: Niedziela a także świece na stół wigilijny u ministrantów.

8. Spowiedź adwentowa 22.XII od 15.00 , a jak w innych parafiach przeczytamy na stronie parafii.

INTENCJE tygodnia 05.12 – 11.12.2022

PONIEDZIAŁEK 17.00 +JÓZEFA KARP OD KRZYSZTOFA Z RODZINĄ