OGŁOSZENIA IV NDZ. WP 19.III.23 A

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu

2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 10.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.

3. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek.

4. Natomiast w piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

5. uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz.17.00

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Informacja znajduje się też na stronach internetowych.

7. Prasa: Niedziela i baranki wielkanocne

8.Bóg zapłać za sprzątanie świątyni złożoną ofiarę na kwiaty - w tym tygodniu odpowiedzialne są: Szopiak Elżbieta, Bril Agnieszka

INTENCJE tygodnia 20.III - 26.III.2023
PONIEDZIAŁEK 17.00 +EDWARD PIETRUCHA GREGORIANKA
WTOREK 17.00 +EDWARD
ŚRODA 7.00 +EDWARD
CZWARTEK 17.00 +EDWARD
PIĄTEK 17.00 +EDWARD
SOBOTA 7.00 +EDWARD
NIEDZIELA 7.30 +EDWARD
NIEDZIELA 10.30 +JÓZEF BRYŚ JÓZEF ZNAMIROWSKI