XXIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 24.07.2022 r.

1. W dniach 24 – 31 lipca przypada XXIII Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji prosimy o rozpropagowanie wśród wiernych akcji organizowanej przez MIVA Polska – „Jeden grosz za jeden kilometr”. Zebrane środki posłużą jako pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy.

2. Duszpasterstwo młodzieży przesłało w zeszłym tygodniu plakaty promujące wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w 2023 r. Na plakacie jest miejsce na uzupełnienie kontaktu. Jeśli organizowany będzie wyjazd z parafii (ksiądz i kilka osób młodych) należy wejść na stronę https://sdmpolska.pl i zarejestrować grupę oraz podać kontakt do księdza opiekuna z parafii. Jeśli nie będzie tworzona grupa należy wpisać nr tel. 724 760 750 – ks. Tomasz Ryczek.

3. Z okazji II Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych – Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje spotkanie dla delegacji seniorów ze wszystkich parafii dekanatu bieckiego. Odbędzie się ono w poniedziałek (25 lipca) w Lipinkach. Rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św., po której uczestnicy spotkania zgromadzą się w Domu Ludowym na poczęstunek oraz przekazanie wsparcia od Caritas dla seniorów.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych wychodzi z propozycją świadectw krucjatowych na miesiąc sierpień w parafiach naszej diecezji. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem Kotem. Tel. 730 535 717.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie