17 września 2016 r. miała miejsce jednodniowa parafialna pielgrzymka w miejsca maryjnego kultu w Zakopanem. Pierwszym takim miejscem było Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala. Pielgrzymi oprócz modlitwy Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu poznali historię kultu oraz miejsca w namiocie multimedialnym, jak również przeszli przez Ogród Różańcowy. Drugą stacją na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem – Olczy, którym opiekują się Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo. Wezwanie parafii w Olczy wywodzi się z objawień Maryjnych św. Katarzynie Laboure z 1830 r.:


Cudowny Medalik objawiła Niepokalana Maryja św. Katarzynie Laboure, siostrze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Podczas jednego z objawień w 1830 r. usłyszała ona słowa: Postaraj się o wybicie i rozpowszechnienie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosić z ufnością i wiarą, otrzymają wiele łask. Św. Katarzyna zobaczyła dwie strony medalika. Na awersie postać Maryi, która wyciąga ku ziemi ręce, z których emanują promienie oznaczające łaski zlewane na ludzi. Maryję otacza napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Rewers obejmuje znak krzyża, z umieszczoną pod nim literą "I" oraz "M". Poniżej dwa serca -jedno z koroną cierniową, drugie z koroną z róż, przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Maryi wobec ludzi oczekujących na łaski.


Pielgrzymi z Blizianki również dotarli do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach prowadzone przez księży pallotynów. Powstało ono w 1950 r. jako ośrodek propagujący orędzie Matki Bożej Fatimskiej, 4 lata po poświęceniu Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanemu przez episkopat naszego kraju w 1946 r. Akt ten był odpowiedzią na żądanie Matki Bożej Fatimskiej, która prosiła o poświęcenie świata Jej Niepokalanemu Sercu. Bardzo ciekawa i wzruszająca jest historia budowy obecnego kościoła – sanktuarium związana z zamachem na życie św. Jana Pawła II 13 maja 1981, kiedy na wieść o tym wydarzeniu na Krzeptówkach rozpoczął się „modlitewny szturm” w intencji ocalenia Papierza i wtedy właśnie:


W pierwszych godzinach modlitwy, 13 maja 1981 r., między godziną 20 a 21.00 została podjęta ważna decyzja: „Jeżeli Bóg uratuje życie Jana Pawła II, to na tym miejscu wybudujemy kościół dziękczynienia za uratowane życie Najwyższego Pasterza". Najświętsza Maryja Panna ocaliła Ojca Świętego; potwierdził to sam Papież! A my z radością dotrzymaliśmy danego słowa."


Wspaniała Świątynia została wybudowana w ciągu 5 lat. Czas wolny został poświęcony na zwiedzanie Krupówek, by w drodze powrotnej odwiedzić również kościół z relikwiami Świętej Kingi w Starym Sączu.