• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

INTENCJE tygodnia 19.IX – 25.IX.2022

PONIEDZIAEK 18.00 +LUDWIKA
WTOREK 18.00 +LUDWIKA
ŚRODA 7.00 +LUDWIKA
CZWARTEK 18.00 +LUDWIKA
PITEK 18.00 +LUDWIKA
SOBOTA 7.00 +LUDWIKA
NIEDZIELA 7.30 +HELENA, JAN, DOMARADZKI, MARIA, JAWORSKA, STANISAW JASIŃSKI
NIEDZIELA 10.30 +LUDWIKA

Czytaj więcej

INTENCJE tygodnia 19.IX – 25.IX.2022

PONIEDZIAEK 18.00 +LUDWIKA
WTOREK 18.00 +LUDWIKA
ŚRODA 7.00 +LUDWIKA
CZWARTEK 18.00 +LUDWIKA
PITEK 18.00 +LUDWIKA
SOBOTA 7.00 +LUDWIKA
NIEDZIELA 7.30 +HELENA, JAN, DOMARADZKI, MARIA, JAWORSKA, STANISAW JASIŃSKI
NIEDZIELA 10.30 +LUDWIKA

Czytaj więcej

XXV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 25. Niedziela Zwykła, 18.09.2022 r.

1. W niedzielę, 18 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Słuchanie uchem serca”. Z tej okazji prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojej działalności.

Czytaj więcej

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.